Nagroda literacka im. Józefa Mackiewica

W setną urodzin Józefa Mackiewicza  od 2002 roku jest przyznawana nagroda literacka im Józefa Mackiewicza, w celu upamiętnienia dzieł i osobowości J. Mackiewicza.  Nagroda, na którą składa się obecnie 10 tys. dolarów oraz złoty medal z wizerunkiem Józefa Mackiewicza i jego literackim credo Jedynie prawda jest…

W setną urodzin Józefa Mackiewicza  od 2002 roku jest przyznawana nagroda literacka im Józefa Mackiewicza, w celu upamiętnienia dzieł i osobowości J. Mackiewicza. 

Nagroda, na którą składa się obecnie 10 tys. dolarów oraz złoty medal z wizerunkiem Józefa Mackiewicza i jego literackim credo Jedynie prawda jest ciekawa. Oraz kapituła przyznaje wyróżnienia po 1 tys. Dolarów. Warto zaznaczyć laureat, jak i wyróżnieni, otrzymują  również statuetki z brązu z popiersiem patrona Nagrody. Fundatorem obecnie  jest Paweł Witaszek i Dorota Boetcher.

Latem ogłaszane są nominacje do nagrody, obejmujące około 10 utworów, spośród których wyłaniany jest laureat Nagrody. Nagrodę przyznaje Kapituła w składzie: prof. Jacek Bartyzel, prof. Dorota Heck, prof. Krzysztof Dybciak, Wacław Holewiński, Paweł Witaszek, prof. Maciej Urbanowski, Stanisław Michałkiewicz i Rafał Ziemkiewicz i przyznawana jest polskim autorom za pisane dzieła popularyzujące rodzimę kulturę, historię i tradycje utwory literackie i publicystyczne i rozprawy historyczne, filozoficzne i krytycznoliterackie, napisane w języku polskim przez autorów żyjących, wydane w formie książkowej.

Katarzyna Pieczuro - Mažeikienė

Udostępnij:

Dołącz do newslettera!

Szanujemy Twoją prywatność. Wysyłamy tylko treści, które sami uważamy za wartościowe, w rozsądnych odstępach czasowych.
Akceptuję regulamin oraz politykę prywatności serwisu.