Polityka prywatności

Jednym z nadrzędnych celów serwisu Jedynie Prawda Jest Ciekawa jest dostarczanie treści związanych z życiem i twórczością Józefa Mackiewicza oraz jego letniej posiadłości w Czarnym Borze na Litwie (w przyszłości Ośrodek Pracy Twórczej im. Józefa Mackiewicza). Szanujemy przy tym prywatność Użytkowników. Poniżej publikujemy zasady oraz sposób gromadzenia i przetwarzania danych związanych z obsługą elektronicznego newslettera.

Gromadzenie i wykorzystanie danych

1. Otrzymywanie elektronicznego newslettera wymaga podania wyłącznie adresu e-mail. Do tego celu przeznaczony jest moduł NEWSLETTER dostępny na stronie głównej Jedynie Prawda.

2. Podając swój adres email na stronie jedynieprawda.org wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, w szczególności adresu poczty elektronicznej, przez Vilniaus krašto fondas będący administratorem danych.

3. Pozyskiwane dane wykorzystywane są wyłącznie w celu przesyłania  newslettera oraz obsługi korespondencji.

4. Vilniaus krašto fondas dba o bezpieczeństwo danych osobowych udostępnionych przez Użytkowników, w szczególności poprzez stosowną ochronę tychże danych osobowych oraz ich zabezpieczenie przed dostępem osóbnie uprawnionych.

5. Administrator nie udostępnia przekazanych mu danych jakimkolwiek podmiotom trzecim.

6. Adresy email będą przechowywane w bazie kontaktów.

7. Dane podawane są dobrowolnie, jednak ich niepodanie uniemożliwia otrzymywanie newslettera.

8. Subskrybent newslettera w każdym momencie ma możliwość rezygnacji z jego dalszego otrzymywania. W tym celu należy kliknąć w link rezygnacji (stopkę rezygnacji) będący nieodzownym elementem każdego wydania newsletter-a.

Prawa Użytkownika

1. Osoba, której dane dotyczą, ma:

– prawo dostępu do treści swoich danych osobowych;

– prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania;

– prawo do przenoszenia danych;

– prawo wniesienia sprzeciwu;

– prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;

– prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez Administratora.

2. W celu realizacji uprawnień, osoba której dane dotyczą możne wysłać stosowną wiadomość e-mail na adres:  redakcja@jedynieprawda.org

3. Newsletter ten ma charakter informacyjny.

4. Subskrypcja newslettera jest całkowicie bezpłatna.

Podstawa prawna

1. Przetwarzanie danych następuje w celach prawnie usprawiedliwionych, realizowanych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w  związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

2. Administratorem danych osobowych jest Vilniaus krašto fondas z siedzibą w Baltosios Vokės g. 5, Juodšiliai 14101, Lietuva.

Ograniczenia odpowiedzialności

Newsletter Jedynie Prawda Jest Ciekawa może zawierać odnośniki (linki) do innych stron, zamieszczane dla wygody i wiadomości użytkownika. Vilniaus krašto fondas nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczane tam informacje i stosowane polityki prywatności. Ponadto za treści ewentualnych przekazów reklamowych odpowiada reklamodawca.

Zmiana polityki prywatności

Redakcja Vilniaus krašto fondas zastrzega sobie prawo zmiany powyższej polityki prywatności. Nowa polityka prywatności obowiązuje użytkowników od momentu udostępnienia jej pod adresem jedynieprawda.org .